Róża wiatrów

 

Róża wiatrów, piękna róża Z morskiej fali się wynurza Róża wiatrów pachnie morzem i przygodą Róża wiatrów, piękna róża Zakochana jest w podróżach Ale kiedyś wiatry do was mnie przywiodą.

 Marzysz o spełnionym życiu, o tym, aby pozostawać w zgodzie sama z sobą, ale na dnie coś uwiera, nie daje spokoju. Chcesz czuć radość z tego co robisz, ale działania nie przynoszą długotrwałej satysfakcji, wszystko zaczynasz od początku.

Zadowolenie z rzeczy zewnętrznych takich jak spełnianie zachcianek, kupowanie nowych ubrań, akcesoriów modowych czy szukanie satysfakcji w jedzeniu nie daje rezultatów na dłuższą metę. Ciagle potrzeba czegoś nowego, aby poczuć cień satysfakcji.

Zaspokojenie twoich potrzeb kryje się w tobie samej. Nie musisz mieć do tego nowych butów czy torebki. Potrzebujesz busoli, aby wybrać się w podróż w głąb siebie.

Jednym z ramion busoli, która pozwoli ci połączyć się z twoim wewnętrznym ja , jest – kochaj siebie.

Do tego, aby pokochać osobę, którą jesteś, przydadzą ci się wskazówki. Spraw sobie przyjemność i wstaw do planu dnia kilka rytuałów. O rytuałach pisałam tutaj Magia, dzisiaj podam 5 wskazówek, aby rytuały na stałe weszły do planu twojego dnia.

  1. Intencje precyzyjne i klarowne. Jezeli twoje postanowienie jest rozmyte, nieprecyzyjne, niczego w tobie nie poruszy. Szybko minie ci ochota na wykonywanie rytuałów. Aby sprecyzować intencje, zapisz je. Spisane postanowienia lepiej się pamięta, notowanie myśli pozwala je uporządkować i nadać im rangę.
  2. Wierzenia limitujące. Wszystkie myśli o tobie i o życiu, które tworzą bariery w osiągnięciu celów. „Nie umiem rysować, nigdy się nie nauczę”. „Nie potrafię wstać 15 min. wcześniej”. Powtarzając takie zdania sprawiasz, że tworzysz wierzenia na własny temat, takie samospełniające się przepowiednie. Zmień wierzenia limitujące w wierzenia pomagające: jestem w stanie nauczyć się rysować czy wstanę 15 min. wcześniej bez problemu.
  3. Wolny czas. Znalezienie wolnego czasu nie jest rzeczą łatwą. Masz wrażenie, że ciągle musisz się spieszyć. A gdyby tak poszukać czasu w różnych nawykach? Facebook i spółka – sprawdź ile godzin spędzasz w Internecie. Telewizja – nie zawsze oglądasz programy, które cię interesują. Brak dobrej organizacji – tracisz cenne minuty na rzeczy niepotrzebne.
  4. Nazywanie przeszkód. Wraz z upływem dni zaczną się pojawiać przeszkody, które będą ci uniemożliwiać wykonywanie rytuałów; przygotuj się, aby je ominąć. Wynotuj wszystko co może spowodować zmianę planów: złe samopoczucie, wizyta znajomych, konieczność zostania dłużej w pracy, i przyszykuj rozwiązania.
  5. Wprowadzanie urozmaiceń. Wszystko może się znudzić, nawet najlepiej przygotowane rytuały po miesiacach praktykowania stają się rutyną. Wprowadzaj zmiany, aby ciągle czerpać radość z tego co robisz. Zdecydowałaś, że jeden dzień w tygodniu poświęcasz tylko dla siebie, stosuj kilka wariantów. Np. wybrałaś – automasaż do in (automasaż japoński, odmiana shiatsu), spacer, medytacja, pachnąca kąpiel, ćwiczenia (joga, pilates, stretching), książka. Możesz je stosować w różnych kombinacjach: spacer, medytacja, kąpiel. Automasaż, ćwiczenia, książka. Spacer, kąpiel, książka.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Stranc
9 miesięcy temu

Jeszcze nie znam rytuałów. Muszę zajrzeć.
Ale podoba mi się to, co mówisz.

Magdalena
9 miesięcy temu

Piękne słowa i cenne rady, Kasiu. Swoją drogą dużo osób nie lubi siebie. Zauważam to nawet wśród dojrzałych, obytych przyjaciół i bliskich. I wydaje mi się, że kiedyś ktoś w te osoby, może nawet kiedy były dziećmi albo młodymi ludźmi, po prostu za mało wierzył, nie chwalił, bywało, że i odrzucił. I wzięły to do siebie. A potem ten nawyk w nich pozostał. Nawyk brania do siebie zewnętrznej krytyki. Zły nawyk trudno wyplenić, ale można go zamienić na inny, dobry nawyk. Wybrać jakiś dobry nawyk i nad nim popracować – choćby mówienie sobie „lubięe się” albo „lubię w sobie to i to (i wymienić konkrety). Cóż, praca nad sobą, to praca na cale życie. Na szczęście. A jednak ludzie o tym zapominają… Uściski